Jakość blach w Oplu Astrze

części do Opel Astra

Opel Astra to samochód niezawodny oraz ekonomiczny w użytkowaniu. Nic w tym dziwnego, że cieszy się on ogromnym zainteresowaniem wśród osób, które poszukują auta na co dzień. Części do Opel Astra są łatwo dostępne, a ich cena nie jest wygórowana. Jakość blach w Oplu Astrze jest kwestią dyskusyjną. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że samochody z starczych serii nie posiadały odpowiedniego zabezpieczenia antykorozyjnego. Ogniska rdzy pojawiają się na nich bardzo często, co przekłada się na mniejszą żywotność samochodu. Zupełnie inaczej jest w nowszych modelach, gdzie blachy zostały ocynkowane.

Części do Opel Astra – korozja blachy

Na szczególną korozję blachy narażone są starsze wersje tego modelu, więc należy wziąć to pod uwagę podczas zakupu auta z drugiej ręki. Samochody tej marki były poddawane ocynkowaniu od 1998 roku. Być może wcześniej zabezpieczenie to pojawiało się częściowo, jednak nie można tego jednoznacznie stwierdzić.

części do Opel Astra

Części do Opel Astra w momencie projektowania nie posiadały powłoki antykorozyjnej. Właściciel tych aut mieli szczególny problem z ogniskami rdzy, która pojawiała się szczególnie w okolicy tylnych nadkoli oraz drzwi. Korozja często zjadała progi, maski oraz klapy bagażników. Rdza w pierwszych modelach Opla Astry pojawiała się od strony wewnętrznej, jednak błyskawicznie przedzierała się na zewnątrz, przez co na karoserii pojawiały się dziury.

Części do Opel Astra – ocynkowana blacha

Ocynk pojawił się pojawił się po raz pierwszy w Oplu Astrze II (G). Z rdzą nie będą mieć więc problemu właściciele Opla Astry III, Opla Astry IV, czy też Opla Astry V. Współcześnie wszystkie samochody tej marki posiadają ocynkowane części do Opel Astra. Na uwagę zasługuje fakt, że samochody tej marki są ocynkowywane w całości. Wszystkie elementy nadwozia zatapiane są w specjalnej wannie, gdzie poddawane są obustronnemu cynkowaniu ogniowemu. Sprawia to, że zarówno strona zewnętrzna, jak i wewnętrzna karoserii jest kompleksowo chroniona przed korozją.

Planując zakup używanego Opla Astry należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy jest to model poddany ocynkowaniu. Cynkowanie nadwozia jest podstawą do tego, aby było ono trwałe i odporne na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Istotnym jest, aby w miejscach najbardziej narażonych na rdzę znajdowała się dodatkowa powłoka ochronna. Warto wiedzieć, że sól drogowa, czy też czynniki atmosferyczne nie są w stanie uszkodzić powłoki cynkowej. Jest to najlepsze zabezpieczenie wykorzystywane przez producentów samochodowych.